Labdien, cienījamie sportisti!
WPC Latvijas izlase ir atgriezusies no WPC Pasaules čempionāta, kurš notika Lasvegasā, ASV no 06.11 līdz 11.11.2012. Ar lielu prieku gribam atzīmēt mūsu sportistu sasniegumus.
Vecuma grupā līdz 13 gadiem 75 kg kategorijā startēja mūsu izlases jaunākais dalībnieks – Tomass Rihards Čiapas. Pirmais starts Tomasam bija bezekipējuma divīzijā, kur viņš uzrādīja sekojošu rezultātu:
piesēdieni 110 kg, svara stieņa spiešana guļus 60 kg, vilce 140 kg. Summā pacelti 310 kg un izcīnīta pirmā vieta.
Ekipējuma divīzijā Tomass startēja ar lielu neziņu, jo pirmo reizi tika izmantots profesionālais powerliftinga ekipējums. Tas gan netraucēja Tomasam pierādīt sevi kā profesionālu sportistu un rezultāti ir sekojoši: piesēdieni 160 kg, svara stieņa spiešanā guļus 75 kg, vilce 145 kg. Summā pacelti 380 kg un izcīnīta pirmā vieta.

WPC elites divīzijā, 110 kg kategorijā kārtējo reizi visiem pogas izgrieza starptautiskās klases sporta meistars Ivars Cīrulis.
Cīņa bija patiešām  spraiga. Pēc pirmā vingrinājuma – pietupieniem – fiksēti 400 kg un otrā vieta, pirmais Krievijas sportists ar 420 kg.

Svara stieņa spiešanā guļus Ivaram visi trīs piegājieni veiksmīgi 260 kg, 280 kg un 300 kg, bet pārsteigumu sagādāja ASV sportists, kurš saspieda 357,5 kg, pēc otrā vingrinājuma atkal otrā vieta. Uzsākot trešo vingrinājumu amerikānis ir priekšā par 20 kg, spriedze ir acīm redzama, tomēr pieredze dara savu.
Pirmajā piegājienā Ivars fiksē 330 kg un nu jau mēs amerikānim esam priekšā 12,5 kg. Otrajā piegājienā Ivars fiksē 350 kg. Pēc šī piegājiena neviens nav spējīgs liegt Ivaram kāpt uz pjedestāla kā 2012. gada WPC Eiropas un Pasaules čempionam.
Trešajā mēģinājumā Ivars piegāja pie stieņa, kurš svēra 370 kg bet pietrūka pavisam mazliet, neizturēja labās rokas tvēriens un stienis izslīdēja no rokas. Ja svars būtu fiksēts, Ivars kļūtu ne tikai par WPC Pasaules čempionu 110 kg kategorijā, bet arī par absolūto čempionu virs 100 kg divīzijā.

WPC PČ 2012, Lasvegasa, ASV

WPC PČ 2012, Lasvegasa, ASV

WPC Latvijas izlasi veterānu grupā pārstāvēja Lutriņu sportists un treneris Dainis Polis.
Svara kategorijā 125 kg Dainis pirmajā vingrinājumā pietupienos, tupjoties ar svaru 300 kg guva gūžas savainojumu, kas diemžēl viņam neļāva turpināt cīņu par zelta medaļu. Neskatoties uz traumu, Dainis turpināja startu un izcīnīja otro vietu.

Paldies visiem, kas morāli un materiāli atbalstīja mūsu sportistu startus šinī pasaules čempionatā!

WPC – WPO Latvija
prezidents
Raivo Čiapas