No 17. līdz 22. aprīlim Krievijas pilsētā Rostovā pie Donas notika WPC Eiropas  čempionāts powerliftingā un svara stieņa spiešanā guļus ekipējuma un bez ekipējuma divīzijām visās vecuma grupās vīriešiem un sievietēm.

Spēcīgāko Eiropas atlētu vidū, Latviju šinī čempionātā pārstāvēja trīs sportisti:

Tomass Rihards Čaps svara kategorijā 67,5 kg vecuma grupā 13-15 gadi izcīnīja zeltu. Pietupieni ar stieni 125 kg, svara stieņa spiešana guļus 60 kg, vilce 120 kg, summa 305 kg. Tomasam ir tikai 11 gadi, bet neskatoties uz viņa vecumu šī ir piektā WPC Eiropas čempiona medaļa viņa karjerā.

Ivars Cīrulis svara kategorijā 110 kg vecuma grupā Open arī izcīnīja zeltu un ierindojās otrajā vietā absolūtajā vērtējumā, pavisam nedaudz zaudējot Azerbaidžānas sportistam. Pietupieni ar stieni 390 kg, svara stieņa spiešana guļus 275 kg, vilce 350 kg, summa 1015 kg. Ivaram šī zelta medaļa noteikti ir viena no smagākajām jo līdz pat pēdējam konkurentu piegājienam nebija skaidrs kura vieta tiks izcīnīta – trešā vai pirmā. Tomēr veiksme bija mūsu pusē un Ivars izcīnīja sesto Eiropas čempiona titulu savā karjerā.
 


 

WPC EC 2012

2012. gada WPC Eiropas čempionāts, Krievija. Rostova pie Donas.

Valērijs Petrovs svara kategorijā 90 kg vecuma grupā 65-69 gadi svara stieņa spiešanā guļus izcīnīja zeltu, turklāt ar jaunu WPC Eiropas rekordu šinī vecuma grupā – 175 kg. Valērijs Petrovs šim čempionātam ļoti nopietni gatavojās un rezultāts runā pats par sevi.

No sirds apsveicam mūsu sportistus un pateicamies visiem mūsu atbalstītājiem!

 

Materiālu sagatavoja SB ,,WPC-WPO Latvija,, prezidents          Raivo Čaps.